Czy koronawirus spowoduje legalizację konopi indyjskich w Wielkiej Brytanii?

Londyn

Gospodarka brytyjska, która nadal stara się uporać z Brexitem otrzymała drugi druzgocący cios w postaci epidemii COVID-19. Powoduje to, że co raz częściej pojawiają się głosy, że marihuana powinna zostać zalegalizowana, a państwo powinno czerpać korzyści z jej sprzedaży.

Zamknięcia biznesów z powodu epidemii, rosnące bezrobocie i utrata dochodów podatkowych mogą sprawić, że rynek będzie nalegał na zalegalizowanie handlu konopiami indyjskimi. Co dla wielu osób jest mocno wyczekiwaną sytuacją.

Istnieją dwa przekonujące argumenty, które pokazują, że legalizacja marihuany może nastąpić bardzo szybko:

  • Pierwszym jest dług Wielkiej Brytanii oraz koszty jego obsługi. W celu pokrycia tych opłat Wielka Brytania potrzebuje większych przychodów.
  • Drugim jest to, że wstrzymywanie brytyjskiej gospodarki spowodowane epidemią i konieczność jej subsydiowania, aby nie dopuścić do zapaści gospodarczej. Wszystko to powoduje spadek rządowych dochodów z podatków.

Skarb Państwa będzie szukał sposobów na zwiększenie dochodów podatkowych. Z kolei pełna legalizacja konopi indyjskich może otworzyć wielkie możliwości dla przedsiębiorstw i inwestorów. I chociaż przemysł konopny w Wielkiej Brytanii nie jest aż tak rozwinięty, jak w Kanadzie, czy Stanach Zjednoczonych, to i tak istnieje ogromny potencjał wzrostu.

Legalizacja marihuany mogłaby nie tylko stworzyć wiele miejsc pracy, ale i zapewnić spory przypływ dochodów podatkowych i z akcyzy. A to mogłoby znacznie pomóc Wielkiej Brytanii w wygrzebaniu się z gospodarczego dołka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here