Kwarantanna COVID-19 powodem wysokich cen konopi w Wielkiej Brytanii!

Wielka Brytania

Ceny konopi indyjskich podczas brytyjskiej kwarantanny gwałtownie pójdą w górę, ponieważ wzrasta zapotrzebowanie konsumentów na zapasy hurtowe.

Szacuje się, że średnia cena za 30 gramów konopi wzrośnie ze 150 – 180 do 250 – 280 funtów. Jest to prawie 10 funtów za gram! Wzrost cen konopi indyjskich wynika z oświadczenia premiera Borisa Johnsona, który oświadczył, że Wielka Brytania zamierza wejść w stan kwarantanny. Opublikowano już listę obostrzeń, które pozwalają na wychodzenie z domu tylko raz dziennie i tylko w niezbędnych celach, takich jak praca, ćwiczenia oraz zakupy leków i żywności.

Ostatnio w Wielkiej Brytanii doszło do zbiorowej paniki, ludzie obawiając się epidemii ruszyli masowo na zakupy, co spowodowało, że wystąpiły braki w takich towarach jak środki do dezynfekcji rąk i papier toaletowy. I wygląda na to, że marihuana również zalicza się do produktów pierwszej potrzeby.

Konsumenci tego najpopularniejszego, a zarazem nielegalnego narkotyku w Wielkiej Brytanii, zaczynają kupować marihuanę na pęczki. Decydują się na taki krok, aby mogli się bezpiecznie izolować, wiedząc, że mają wystarczającą ilość marihuany, aby nie musieć wychodzić z domu w celu jej zakupu. Niestety ten wzrost popytu może nie tylko podnieść koszty, ale też skazać niektórych konsumentów na okres posuchy.

Jednym z nieoczekiwanych rezultatów europejskiej kwarantanny jest rosnące zainteresowanie konsumentów na zakup nasion konopi przez internet, po obniżonych cenach. Z racji tego, że czas trwania kwarantanny nie został jeszcze określony, coraz więcej osób decyduje się na gromadzenie zapasów w perspektywie długoterminowej.

Warto też dodać, że kilku głównych brytyjskich dostawców internetowych zostało na pewien czas zmuszonych do zaprzestania handlu.

Pytanie brzmi: Czy ten wzrost zainteresowania utrzyma się w nadchodzących miesiącach? Tak naprawdę nikt nie wie, jakie będą konsekwencje wpływu tego kryzysu na obowiązujące od dawna procedury. Większość konsumentów marihuany to osoby z klasy robotniczej, które teraz pracują w swoim domu albo przebywają na płatnym urlopie. A to, że wielu z tych pracowników nie znajduje się teraz pod czujnym okiem szefa i chce przetrwać kwarantannę, będąc odurzonym, sprawi, że konsumpcja konopi indyjskich w nadchodzących tygodniach znacznie wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here