Olej CBD a badania Astma – informacje

Astma (łac. asthma), inaczej zwana dychawicą, to długotrwałe zapalenie dróg oddechowych, charakteryzujące się skurczem i zwężeniem oskrzeli, dusznościami, kaszlem oraz uciskiem w klatce piersiowej.

Objawy choroby mogą nasilać się podczas dużego lub długotrwałego wysiłku fizycznego, w wyniku kontaktu z chłodnym, bądź zanieczyszczonym powietrzem, infekcji bakteryjnej lub wirusowej, silnej stresowej sytuacji, bądź przeżycia emocjonalnego. Związek z zaostrzeniem oznak choroby mają również alergeny, substancje chemiczne zanieczyszczające atmosferę, zakażenie RCV i rinowirusami, wysoki poziom ozonu, styczność ze związkami organicznymi, unoszącymi się w powietrzu, palenie papierosów.

Aby potwierdzić zdiagnozowanie astmy, zwykle przeprowadza się spirometrię, a bezpośrednio po tym badaniu stosowana jest próba prowokacyjna.

Astmę można sklasyfikować według systematyczności pojawiania się objawów, objętości wydmuchiwanego powietrza w czasie jednej sekundy, maksymalnej ilości przepływającego powietrza przez drogi oddechowe. Astma może również być atopowa lub nieatopowa.

Schorzenie to nie jest całkowicie uleczalne. Można tylko zminimalizować jego objawy. Przede wszystkim należy zidentyfikować czynniki, które mogą mieć na nie bezpośredni wpływ np. sierść zwierząt, dym papierosowy, niektóre leki i stopniowo ograniczać styczność z nimi.

W celu doraźnego leczenia oznak choroby stosuje się kortykosteroid wziewny w pomniejszonych dawkach. Natomiast wśród osób, u których objawy występują częściej, aplikowane są wyższe dawki leku.Zabieg taki stosowany jest także przed wzmożonym wysiłkiem fizycznym.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie, właściwości – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Delta1-tetrahydrocannabinol działania rozszerzająco na oskrzela 
  2. Receptory agonistów  kannabinoidowych endogennych hamują neurogenne stany zapalne dróg oddechowych u świnek morskich
  3. Aktywacja receptorów kannabinoidowych zapobiega reakcji astmatycznej wywołanej antygenem u świnek morskich
  4. Prowokacja alergenem zwiększa obecność anandamidu w płynie oskrzelowym u pacjentów z astmą alergiczną
  5. Rola kannabinoidów w modulacji zapalnych alergicznych chorób dróg oddechowych, bólu zapalnego i udaru niedokrwiennego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here