Olej CBD a badania choroba lokomocyjna – informacje

Choroba lokomocyjna,zwana też chorobą morską lub kinetozą (łac. kinetosis),występuje podczas przemieszczania się środkami transportu.Czynnikiem, który wywołuje tą chorobę jest niezgodność sygnałów przechwytywanych przez mózg, błędnik i wzrok.

Odbieranie sprzecznych sygnałów jednocześnie jest przyczyną pojawienia się oznak choroby, do których należą:

  • złe samopoczucie,
  • brak apetytu,
  • zbieranie na wymioty,
  • uczucie gorąca,
  • ślinotok lub suchość w ustach,
  • bóle i zawroty głowy,
  • zmęczenie.

Dlatego osoby cierpiące na tę dolegliwość przed odbywaniem podróży powinny: wypocząć, wyspać się, nie pić napojów gazowanych,usadowić się w fotelu w pozycji półleżącej, podczas jazdy patrzeć na odległy punkt na horyzoncie, usiąść przodem do kierunku jazdy, otworzyć okno w trakcie podróży, zjeść lekki posiłek, w autobusie siadać w środkowej jego części, a w samolocie nad skrzydłem przy oknie.

Jeżeli czujemy potrzebę zwymiotowania, należy wziąć głęboki oddech,zamknąć oczy i zaczerpnąć świeżego powietrza, a jeżeli to konieczne zrobić krótki postój, bądź wyposażyć się w torebki foliowe.

Istnieje wiele sposobów zapobiegających występowaniu objawów. Należą do nich przyjmowanie zarówno środków farmakologicznych, jak i preparatów pochodzenia roślinnego.

Jedną z metod łagodzenia oznak choroby jest także stosowanie opasek i plastrów akupresurowych. Pomocnym elementem może być również miętowy cukierek, a także zainteresowanie się inną czynnością np. oglądaniem filmu na telefonie czy laptopie.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie, właściwości – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Choroba lokomocyjna, stres i system endokannabinoidowy
  2. Deksametazon łagodzi objawy choroby lokomocyjnej na szczurach częściowo przez wzmocnienie systemu endokannabinoidowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here