Olej CBD a badania choroba nerek – informacje

Choroby nerek to wszelkie dolegliwości dotyczące niezwykle istotnych organów wewnętrznych, od których działania zależy prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego. Podlegają im kwestie związane z degradacją i produkcją hormonów, podtrzymaniem właściwej homeostazy oraz wydalaniem. Ze względu na pełnienie tak istotnych funkcji przez te organy, choroby nerek stanowią zagrożenie dla życia.

Do najogólniejszych schorzeń tego narządu należy jego niewydolność.Pojawia się ona w momencie uszkodzenia nefronów oraz zużycia rezerw adaptacyjnych przez ten organ. Jeżeli do takiego stanu doszło nagle, istnieje jeszcze szansa na uratowanie nerek. Wówczas mamy doczynienia z tzw. ostrym uszkodzeniem. Zdarza się jednak, żepojawiają się także inne schodzenia, tj.: cukrzycowa choroba nerek czy torbiele. Wówczas dochodzi do przewlekłego uszkodzenia nerek i jest to stan nieodwracalny. Jedynym sposobem na podtrzymanie pacjenta przy życiu są wówczas zastosowanie dializ, hemodializ lub transplantacja.

Z ciężkimi dolegliwościami mamy również do czynienia, gdy uszkodzeniu ulegną kłębuszki, gdyż odpowiadają one za odpowiedni przepływ krwi przez nerki. Wówczas pacjenta mogą dotknąć takie objawy jak białkomocz, krwiomocz, nadciśnienie oraz obrzęk.

Jednym z popularniejszych schorzeń nerek jest kamica, wywołana przez wytwarzanie się złogów w układzie moczowym oraz samych nerkach.Należy jednak pamiętać także o tym, że nerek dotykają również choroby związane z guzami i torbielami, różnego rodzaju zapalenia oraz amyloidoza.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie, właściwości – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Kanabidiol łagodzi nefrotoksyczność wywołaną cisplatyną przez zmniejszanie stresu oksydacyjnego / azotowego, zapalenie i śmierci komórkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here