Olej CBD a badania choroby wątroby – informacje

Choroby wątrobyto wszelkie dolegliwości dotyczące gruczołu, stanowiącego istotn yelement układu pokarmowego. Odpowiada on za liczne funkcje magazynujące, metaboliczne i syntetyzujące, a dodatkowo filtruje krew, pomaga w kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi oraz termoregulacji. Przez wzgląd na mnogość zadań sprawowanych przez wątrobę, jej choroby mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia.

Wątroba należy do jednego z narządów, których mogą dotykać wady wrodzone. Wówczas często pojawiają się powikłania, np.: marskość wątroby lub ropnie. Do chorób wrodzonych należą: hemochromatoza,niedrożności wewnątrz narządu oraz choroba Gilberta, będąca schorzeniem metabolicznym.

Wątroba łatwo podlega także uszkodzeniu w wyniku działania innych czynników. Do najpopularniejszych należy alkohol. Poza tym podlega ona również wielu innym zatruciom (np.: można uszkodzić wątrobę lekami lub środkami chemicznymi zawartymi w żywności). Narząd ten bywa również atakowany przez pasożyty i bakterie. Narażony jest również na różnego rodzaju infekcje wirusowe, z których najbardziej znane to cytomegalia oraz wirusowe zapalenie wątroby, w skrócie WZW.

Jednocześnie wątroba posiada także funkcję regeneracyjną. Dzięki temu, w większości przypadków, może dojść do jej wyleczenia. Podstawą terapii w schorzeniach wątroby jest odpowiednia dieta oraz całkowite odstawienie wszelkiego rodzaju używek. Ponadto stosuje się także przepisane przez lekarza leczenie farmakologiczne. W przypadku zatrucia w pierwszej kolejności wykonywane jest odtrucie w warunkach klinicznych.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie, właściwości – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Kanabidiol łagodzi nefrotoksyczność wywołaną cisplatyną przez zmniejszanie stresu oksydacyjnego / azotowego, zapalenie i śmierci komórkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here