Olej CBD a trądzik – informacje

Trądzik to popularna choroba błędnie przypisywana do wieku dojrzewania, która dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Jest to schorzenie dziedziczone genetycznie, w którym gruczoły łojowe produkują zbyt dużą ilość sebum i naskórek zostaje zrogowaciały. Powoduje to zamknięcie ujść gruczołów łojowych i tworzenie się zaskórników.

Silne pobudzenie gruczołów do pracy, wywołane niestabilnością hormonów płciowych, podatność na stres, zażywanie leków oraz spożywanie przez nas niektórych produktów, także mogą się przyczynić do pojawienia się trądziku.

Choroba ta przeważnie występuje na twarzy, szyi, ramionach, barkach i klatce piersiowej, ale czasami z powodu dużej nadprodukcji łoju może wystąpić w innej części ciała.

Aby uniknąć tej przypadłości, należy:

  • nie stosować antybakteryjnych mydeł,
  • bezpośrednio po umyciu twarzy używać tonik lub krem nawilżający,
  • stosować peeling dermatologiczny,
  • działać miejscowo na zmiany, które pojawiają się na skórze,
  • nie stosować kąpieli słonecznych i unikać solarium.

U każdego pacjenta leczenie wygląda inaczej, gdyż każdy posiada inny typ zmian na skórze. Głównie w leczeniu zastosowanie mają preparaty złuszczające skórę, które działają także przeciwzapalnie i przeciwłojotokowo. W kuracji pomaga również przyjmowanie produktów zawierających witaminy A, B2, B6, B12, D i cynk.

Kojącym elementem jest także stosowanie zabiegów kosmetycznych, a także praktykowanie domowych metod usuwających nadmiar zrogowaciałego naskórka i nawilżających skórę.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie, właściwości – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Bezpieczeństwo i wydajność kremu z 3% ekstraktem z nasion konopi w redukcji łoju skórnego i rumienia na skórze policzków
  2. Kanabidiol jako lek na trądzik?
  3. Kanabidiol reguluje wydzielanie sebum i ma działanie hamujące efekty zapalne ludzkich komórek łojowych 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here