Olej CBD a zespół jelita wrażliwego – informacje

Zespół jelita drażliwego to spontanicznie powstające schorzenie przewodu pokarmowego. Jest on chorobą przewlekłą i trudną w leczeniu.

Najczęściej występującym objawem zespołu jelita drażliwego jest ostry ból brzucha. Dodatkowo choremu towarzyszą: biegunka, bóle głowy, częstomocz, gazy, nudności, odbijanie, śluz w kale, wymioty, wzdęcia, zaburzenia miesiączki, zgaga oraz zaparcia. Ze względu na mnogość objawów i dolegliwości, schorzenie to często dzieli się na trzy rodzaje: biegunkowe, mieszane i zaparciowe.

Szczególną uwagę należy zwracać na wszelkie dodatkowe problemy zdrowotne, które pojawiają się u chorega. Mogą to być: krew w stolcu, zaburzenia snu, wysoka gorączka i In. Są one sygnałem do stwierdzenia organicznego podłoża choroby.

Jak już zostało wspomniane, leczenie zespołu jelita drażliwego nie jest łatwe. Tak naprawdę nie istnieje żaden środek farmakologiczny, którego można użyć w terapii jako skutecznego w 100%. Istnieją jedynie leki, mające wpływ na złagodzenie występujących objawów.

W walce z zespołem jelita drażliwego zaleca się głównie odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Poprzez dietę rozumie się:

– unikanie używek, takich jak alkohol;

– ograniczenie spożywania węglowodanów i tłuszczy;

– ograniczenie spożycia produktów mlecznych;

– unikanie produktów zawierających gluten;

– unikanie warzyw strączkowych;

– spożywanie rozpuszczalnego błonnika.

Warto również wypróbować dietę eliminacyjną oraz różnego rodzaju probiotyki, przy zastosowaniu zasady: jeden na raz.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie, właściwości – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Kanabidiol w chorobach zapalnych jelit: Krótki przegląd
  2. Kanabidiol zmniejsza stan zapalny jelit, poprzez kontrolę osi neuroimmunologicznych
  3. Kliniczny niedobór endokannabinoidowy (CECD): Czy ta koncepcja przedstawia korzyści marihuany w leczeniu migreny, fibromialgii, zespołu nadwrażliwości jelita grubego i innych chorób opornych na leczenie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here