Olej konopny i jego korzyści dla włosów

Olej konopny do włosów

Olej konopny jest doskonałym suplementem diety. Pomaga w walce z niepokojem i stresem oraz wykazuje pozytywny wpływ na czas regeneracji wśród sportowców. Dlatego też stwierdzenie, że konopie potrafią też wiele zdziałać w kwestii naszych włosów, nie powinno nikogo dziwić. Olej konopny zawiera mnóstwo składników odżywczych, które mogą korzystnie wpływać na włosy. Posiada kwasy tłuszczowe, białka, witaminy i wiele innych składników niezbędnych do zapewnienia włosom należytej ochrony. Jest to naprawdę zaskakujące, że tak wiele osób zapomina o potencjale konopi do pielęgnacji włosów. Używanie oleju konopnego na włosach jest bardzo proste. A to głównie dlatego, że jest on jednym ze składników występujących w wielu szamponach, odżywkach i żelach olejowych. Być może po zaznajomieniu się z poniższą treścią, postanowicie nawet użyć tego oleju jako maseczki do włosów.

Olej konopny stymuluje wzrost włosów

Olej konopny może stanowić dobry wybór dla wszystkich osób, które preferują dłuższe włosy. Kwasy tłuszczowe w oleju konopnym (omega-3, -6 i -9) stymulują wzrost włosów, dodając upragnione centymetry do obecnej długości. Co więcej, olej konopny zawiera też naturalne białka, które przyczyniają się do produkcji keratyny, co również może pomóc w wydłużeniu włosów.

Jak na tę chwilę istnieją podzielone opinie na temat tego, czy olej konopny ożywia nasze włosy, czy może sprawia, że znikają jeszcze szybciej. Dlatego najlepiej wypróbować ten olej na własnej skórze i włosach, dzięki czemu będziemy mogli sami się przekonać, czy faktycznie jest dla nas korzystny.

Olej konopny wzmacnia włosy i zapobiega uszkodzeniom

Te same kwasy tłuszczowe i białka, które stymulują wzrost włosów, wzmacniają też ich strukturę, aby zapobiec uszkodzeniom. A jeśli dodamy do tego wzmacniające właściwości innej naturalnej substancji chemicznej zawartej w oleju konopnym (kwas gamma-linolenowy lub GLA), otrzymamy bardzo skuteczną recepturę do walki z suchymi i łamliwymi włosami, jak i rozdwojonymi końcami.

Olej konopny nawilża włosy

Olej konopny zawiera lipidy, które nawilżają włosy, zapewniając im lepszy blask i elastyczność.

Zaletą lipidów oleju konopnego jest to, że zawsze są łatwo wchłaniane przez włosy. Nie istnieje też takie pojęcie jak „zbyt wiele lipidów we włosach”. Im ilość pochłanianych przez włosy lipidów jest większa, tym nasze włosy stają się zdrowsze i łatwiejsze do rozczesania.

Olej konopny zwiększa objętość włosów

Połączenie wzrostu, siły i wilgoci, których dostarcza olej konopny, zapewnia włosom większą objętość. Takie bujne włosy nie tylko odznaczają się zdrowszym wyglądem, ale są też o wiele łatwiejsze w stylizacji.

Olej konopny leczy i hamuje łupież

Łupież, czyli złuszczająca się skóra głowy, jest wynikiem nadmiernego wysuszenia powierzchni skóry. Ten stan nie tylko zaniża atrakcyjność naszego wyglądu, ale może też powodować swędzenie skóry i uczucie dyskomfortu.

Olej konopny może leczyć i zapobiegać łupieżowi. Czyni to przez otwieranie naczyń krwionośnych w skórze głowy – zwiększając krążenie, a także przez nawilżanie skóry – zapobiegając jej łuszczeniu.

Połączenie ulepszonego krążenia ze zdrowo nawilżoną skórą może nie tylko leczyć i usuwać istniejący już łupież, ale także zapobiegać jego powstawaniu.

Olej konopny leczy infekcje skóry głowy

U osób, których skóra głowy jest sucha, swędząca i wykazuje tendencje do formowania się łupieżu, powinna być od razu poddana leczeniu. Jeżeli zignorujemy tę dolegliwość, wówczas mogą pojawić się bolesne infekcje skóry głowy. Olej konopny posiada w sobie takie potężne składniki jak kwasy omega-3, omega-6, omega-9 i kwas gamma-linolenowy, których moc nawilżająca może wyleczyć istniejące infekcje i zapobiegać nawrotom suchej, swędzącej skóry.

Powyżej przedstawiliśmy sześć cudownych korzyści dla włosów, jakich możemy doświadczyć poprzez używanie oleju konopnego. Pozostaje jeszcze kwestia tego, w jaki sposób stosować olej konopny podczas naszej dziennej rutyny. Jednak to już jest temat na inną okazję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here