Olejek CBD a badania ALS – informacje

ALS (ang. amyotrophic lateral sclerosis), inaczej nazywana chorobą Lue Gehringa, to choroba neuronu ruchowego. Jest to schorzenie, które prowadzi do wyniszczenia komórek czołowych rdzenia kręgowego oraz selektywnego zepsucia obwodowego i ośrodkowego neuronu odpowiedzialnego za ruch. Dotychczas nie wynaleziono żadnego sposobu na wyleczenie tej przypadłości.

Dolegliwość ta swoją nazwę zawdzięcza sławnemu baseballiście ze Stanów Zjednoczonych – Hen’remu Luisowi Gehringowi, który umarł na nią w 1941 roku.

Choroba objawia się przeważnie w szóstej i siódmej dekadzie życia, najczęściej u mężczyzn i młodych osób.

Symptomami tego schorzenia mogą być: niedowład dolnych kończyn, zespół opuszkowy oraz atrofia mięśni. Późniejszy etap rozwoju choroby może doprowadzić nawet do paraliżu czy śmierci.

Medycznie wyszczególnia się następujące formy choroby:

  • występującą w kończynach,
  • z niedowładem mowy i trudnościami w połykaniu,
  • z komplikacjami w oddychaniu (SLA).

Leczenie tego schorzenia służy zminimalizowaniu oznak choroby oraz opóźnieniu jej rozwoju. Jednym z elementów terapii jest stosowanie medykamentu redukującego spastyczność mięśni. Istotnymi krokami w walce z chorobą są również: rehabilitacja, ćwiczenia pod nadzorem logopedy czy wykorzystywanie specjalistycznych metod żywnościowych.

StephenWilliam Hawking, autor wielu książek, światowej sławy astrofizyki profesor matematyki na Uniwersytecie Cambridge, zmarł na tęchorobę w 2018 r. Borykał się on z jej skutkami przez ponad półwieku, podczas gdy przeciętnie przeżycie z tym schorzeniem choćbyponad 10 lat graniczy z cudem.

BADANIA – dawkowanie, skutki i działanie – odesłania do publikacji medycznych:

  1. Konopie a stwardnienie zanikowe boczne: zastosowania hipotetyczne i praktyczne oraz wstęp do badań klinicznych
  2. Marihuana medyczna umożliwia pacjentkom z ALS przeżycie własnego lekarza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here