Pierwszy w Europie chleb z konopi!

chleb

Piekarz z Brukseli, Charly Lowy jest pierwszą osobą, która wprowadziła chleb z konopi indyjskich na komercyjny rynek europejski.

Obecnie konopie przeżywają swój renesans nie tylko w dziedzinie zdrowia, ale i odnowy biologicznej. Z kolei Lowy twierdzi, że jego chleb jest zupełnie czymś nowym. W swojej przemowie dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej oświadczył, że chleb konopny jest przeznaczony głównie dla osób, które uwielbiają chleb i jego różne rodzaje.

Na rynku znajduje się wiele produktów z konopi, a chleb z konopi powstał już wcześniej w Holandii, gdzie przyrządzali go lokalni piekarze. Aczkolwiek, Lowry jest rzekomo pierwszą osobą, która postanowiła produkować go na skalę masową.

W Belgii istnieje luka prawna, która pozwala sprzedawać konopie, jeżeli zawierają mniej niż 0,2% THC. Natomiast zawartość THC w chlebie Lowy’ego jest zdecydowanie zbyt niska, aby mogła odurzyć osoby, które go spożywają.

Niestety nie powstrzymało to belgijskiej Federalnej Agencji Bezpieczeństwa Łańcucha Żywnościowego przed przeprowadzeniem kontroli w jego sklepie. Przedstawiciele agencji twierdzili, że ​​brakowało odpowiednich dokumentów, które ukazywałyby, że produkt nie jest odurzający. Na szczęście od czasu legalizacji nie stanowi to już żadnego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here